Modelový ranch Paradise - 1.díl - Takový normální den u koní

19. listopadu 2008 v 15:09 | Rikki_1 |  Příběhy
Takže autorkou tohoto příběhu je Rikki_1 - moje Sbénko. Na svým blogu má ranch s modely zvířat, především koní. Když jsem si u ní přečetla tenhle příběh, byla jsem fascinována tím, co dokáže vykouzlit. Na její ranch se dostanete TADY. Jo Riki, kdyby ti to vadilo, zhe jsem to tu dala, moooooc se omlouvám...Doufám, že ti to vadit nebude, když jsem uvedla zdroj...

Tak ale teď už k příběhu (veškeré POCHVALY pište do komentíků) :----------------------------"Takový normální den u koní"-------------------------

Dnešní den Rikki začala uklízením v klubovně a stáji…Všechna zvířátka ji trpělivě pozorovala. Naše kočka Míca měla hodně práce s umýváním, zato Gira (Fantagira) a Fantom nespouštěli oči z Rikki, protože jako obvykle čekali pamlsek. "Co vy děláte, moje zlatíčka" řekla klidným hlasem Rikki hříbátkům. Gira zafrkala a jako by řekla : "Máš pro nás jablíčka?" Rikki je něžně pohladila po hebkých nozdrách a samozřejmě zašla pro pár jablek, které hříbátka snědla tak rychle, až se po nich zaprášilo! :)

____________________________________________________________________________
Tak a úklid byl u konce. Ještě není tak moc velká zima a tak půjdou koníci na pastvu. Rikki vyváděla jednoho po druhém z boxů....Giru s Fantomem zavedla po dobu co budou koníci na pastvě do boxů, aby se v nich naučili trávit čas. Brzy totiž nebudou už mít svoji ohrádku vedle stájí ale taky vlastní boxy! x)
Chvilku u nich zůstala a jen tak se jimi kochala. Nakonec se rozhodla, že vezme Dreamyho na jízdárnu a zopakují si jízdárenské cviky a cval…Zašla pro ohlávku a potom pro Dreamyho. Uvázalo ho u klubovny a šla si pro čištění. "Dreamy, dneska si to na jízdárně užijeme." Šeptala mu Rikki. Až se Dreamy pěkně lesk, tak už zbývala jen nasadit uzdečka a sedlo.

"Dreamy a máme hotovo, můžeme vyrazit na jízdárnu." Rikki pevně sevřela do rukou otěže a vyrazili na jízdárnu.

Rikki nasedla na Dreamyho a na rozehřání jezdili 3 kolečka po obvodu jízdárny. Dreamyho to zatím očividně moc nebavilo, protože už přímo čekal na cval. Dreamy zařehtal a Rikki pochopila, co tím chce naznačit. "Dreamy já vím co chceš…ale musíš si ještě chviličku počkat." Tak a teď si dáme cvik "diagonálou změnit směr" a potom "vlnky"…..Dneska se opravdu snažíš Dreamy." Rikki ho pochválila poplácáním po šijí.

"A teď si dáme lehký klus." Rikki se s Dreamym rozkluše…."Super Dreamy a teď nastal čas na tvůj oblíbený cval. Rikki stiskla holeněmi koně do cvalu.

Cválali asi 2 kolečka po obvodu jízdárny…potom přešli do pracovního klusu a potom úplně zastavili."Výborně Dreamy, začínáš být čím dál tím lepší a soustředěnější."Rikki seskočila z Dreamyho a opatrně mu sundala sedlo. "Chvilku budeme jezdit bez sedla"

Opět Rikki objela s Dreamym jízdárnu v kroku, potom si dali pár zábavných cviků a nyní zkusili nacválat.Jenomže Dreamy si z radosti jak se říká "vyhodil z kopýtka" ale s tím už Rikki počítala, protože tohle Dreamy dělával pokaždé, když jezdili bez sedla.Rikki jelikož je velmi zkušená jezdkyně tak se pořádně zapřela a chytla nohami. "Tohle se budeš muset kluku odnaučit! xD." Řekla Rikki s úsměvem.

"Myslím, že jsme toho už dneska zvládli docela dost." Rikki seskočila, do levé ruky chytla otěže a vydali se zpátky ke klubovně a stájím.


Když už byli skoro u klubovny, tak Rikki zahlédla, že je jeden box od hříbátka otevřený… "Hm..vím jistě že jsem Giru dávala do prvního boxu…" Ujišťovala se Rikki.U ohrádky hříbátek se ozývalo dupání a chroupání…Tak teď už to bylo Rikki jasné.Rikki spatřila Giru, jak jí večeři, kterou Rikki nachystala už předem všem koníkům! x) "Ty blázínku, pověz mi, jak sis sama otevřela box?Jak vidím,tak ti ani nevadí, že si všem koníkům snědla večeři.Tebe bude ale bolet břicho" :D.Gira jen nevěřícně koukala. "No jo, co se dá dělat, ale aspoň budeme vědět, že budeme muset udělat Giře speciální zavírání do boxů."
Rikki opět uvázala Dreamyho vedle klubovny a Giru zase zavedla do boxu.Zavírání raději víc zajistila.Jedním okem se podívala i na Fantoma….Ten se v boxe uvelebil nejspíš ke spánku a okolí ho vůbec nezajímalo.

Potom Dreamyho oduzdila, odsedlala a znovu vyčistila.Dreamy teď mohl za ostatními na pastvu x)

----------------------------------------KONEC---------------------------------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám příběh líbí???

Je super!! 64.7% (11)
Fajn... 17.6% (3)
Ujde 5.9% (1)
Nic moc 0% (0)
Fůj 5.9% (1)
Blééééééééé hnus!!!! 5.9% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama